reklama
Komerční prezentace
Registrace uživatele

Přihlašte se k odběru informací, novinek, získejte přístup do diskuzního fóra.

Vesmír č. 5
Vesmír č. 5
Toto číslo vychází
3. 5. 2012
Novinky
• Květnový Vesmír
• Dárky, promoce, narozeniny, svátky...
předplatné je dárek na celý rok!
• Biologické čtvrtky ve Viničné
program na nejbližší semestr
reklama

Migréna z migrace

Publikováno: Vesmír 80, 656, 2001/11
Obor: Různé
Rubrika: Aktuality

Někde je lidí moc a jinde zase málo, což je důvod vydat se na pochod. Někde pronásledují vás a jinde zase vy někoho, což je důvod vydat se na pochod. Někde jsou lidé moc bohatí a jinde moc chudí, což je důvod vydat se na pochod. A tak se od věků miliony lidí přesouvají světem legálně či nelegálně, přes přírodní i umělé hranice států, sem a tam.

No a co my s tím? Nemáte přece vysoké mínění o svém vlastním státě. Proč u nás chtějí žít Američané, Němci, Slováci, Italové, Rusové, Mongolové, Rumuni, Číňané, Ukrajinci, Indové, Arabi, Poláci, Židé a mnozí další? Abychom ale nezpychli, tak si řekněme, že tady nechtějí s námi žít někteří Romové. Zdá se, že na tom světovém mumraji, kterému říkáme přirozená migrace, máme také slušný podíl.

A tak když teď v Čechách nakoupíte levně u vietnamského stánku, polský inženýr navrhne stavbu mostu přes Vltavu, mongolský léčitel vám vyléčí nevyléčitelné bolesti zad, vypijete čaj v čínské čajovně, na Václavském náměstí vám indický mudrc odhalí smysl života, ničemu se nedivíte. Kdyby se vám to náhodou nelíbilo, pak mi věřte, že to vše je normální. Snažte se nemít migrénu z migrace.

Soubory

Článek ve formátu PDF: 2001_V656-657.pdf (204 kB)

Diskuse

žádné příspěvky